BEOGRADSKA ATLETSKA DVORANA NA VIDIKU

Jevrosimović reizabran na mesto Predsednika ASS

Branković ostaje generalni sekretar ASS

photo086

Danas je na Vojnoj akademiji u Beogradu održana izborna Skupština Atletskog saveza Srbije. Na sednici skupštine prisustvovalo je 56 delegata iz svih delova Srbije a na mesto Predsednika ASS reizabran je gospodin Veselin Jevrosimović koji će obavljati tu funkciju u periodu od 2013-2017. Slobodan Branković jednoglasno je izabran da obavlja funkciju generalnog sekretara. Konstituisani su novi Upravni odbor i Nadzorni odbor. Predsednik AS Beograda dr Jovan Šurbatović biće član UO ASS u naredne četiri godine.

Nakon izborne Skupštine, održana je konferencije za medije povodom izgradnje prve atletske dvorane u Srbiji na vojnoj akademiji. – Meni je ispred ASS jedino ostalo da se zahvalim Ministarstvu odbrane i Ministartsvu omladine i sporta na pomoći koju su nam pružili u izgradnji atletske dvorane. Ovo je pravi primer kako dva ministarstva treba da sarađuju kada je interes srpskog sporta u pitanju. Atletska dvorana je istorijski objekat na koji naša atletika čeka već decenijama. Nadamo se da je ovo ostvarenje sna atletičara, jer za maksimalne rezultate, očekuju se najbolji uslovi za treniranje – rekao je Jevrosimović. Državni sekretar Ministarstva odbrane Zoran Đorđević istakao je da je to resorno ministarstvo uvek spremno da pomogne sport. – Kad je došlo do inicijative za izgradnju atletske dvorane ministarstvo odbrane je podržalo tu inicijativu. Sa našeg aspekta mi pomažemo tako što dajemo infrastrukturu, i ovo je najbolja pozicija koja je mogla da se nađe u gradu za izgradnju atletske dvorane – rekao je Đorđević. Ministarka omladine i sporta Alisa Marić naglasila je da je izgradnja atletske dvorane najznačajniji sportski projekat. – Ministarstvo omladine i sporta je za atletsku dvoranu izdvojilo 480.000.000 dinara. Ovo je san mnogih atletičara i drago nam je da mi imamo tu priliku da pomognemo da se san ostvari – rekla je ministarka Marić.