ASMIR KOLAŠINAC, SNEŽANA PAJKIĆ I DR DRAGAN ŽIVOTIĆ LAUREATI “MAJSKE NAGRADE” SPORTSKOG SAVEZA SRBIJE

photo098

Veliku čast Srpskoj kraljici sportova danas je ukazao Sportski savez Srbije na dodeli najvećeg društveno sportskog priznanja kod nas – “Majske nagrade”. Čak šest laureata došlo je upravo iz atletskog sporta.

photo099

Partizanov as, šampion Evrope pod krovom u bacanju kugle Asmir Kolašinac dobio je “Majsku nagradu” za postignuti sportski rezultat u minuloj godini. Nekadašnja šampionka Evrope na 1500m Snežana Pajkić Jolović, danas potpredsednik ASS i dr Dragan Životić, direktor AK Partizan bili su laureati u kategoriji sportskih funkcionera. Trener Amele Terzić, višestruke juniorske prvakinje Evrope i juniorske vicešampionke Sveta na 1500m, Rifat Zilkić dobio je ovo prestižno priznanje u kategoriji trenera.

photo100

Majska nagrada u kategoriji paraolimpijaca uručena je evropskom šampionu u bacanju čunja Željku Dimitrijeviću i bacaču koplja Milošu Grlici.

photo101