PODRŽITE IZBOR BEKRIĆA I TERZIĆEVE ZA NAJBOLJE MLADE ATLETIČARE EVROPE

photo185

Emir Bekrić (Partizan) i Amela Terzić (Novi Pazar) kandidati su za dobijanje titule najboljeg mladog atletičara Evrope u 2013. godini. Svečano proglašenje biće održano 12. oktobra u Talinu. Evropska atletska federacija (EA) objavila je listu kandidata za prestižnu nagradu, glasanje za sportistu godine počeće 7.septembra i trajaće do 27-og septembra.

Emir je ove godine ostvario najveći uspeh u svojoj karijeri, kao i najveći uspeh srpske atletike, oborivši četiri puta državni rekord za samo dva meseca. Osvajač je bronzane medalje i jedini Evropljanin u finalu Svetskog prvenstva u Moskvi na 400m prepoone. Takođe, Bekrić je ove godine osvojio zlatnu medalju na Mediteranskim igrama i na EP za mlađe seniore.

Amela Terzić ove godine ostvarila je veliki uspeh postavši Evropska šampionka na 1500m u konkurenciji do 23 godine, na Evropskom prvenstvu u Tampereu.

photo186

Među kandidatima u ženskoj konkurenciji su: Emel Dereli (Kugla), Irene Ekelund (sprint), Sofi Flinck (koplje), Reka Gyuratz (kladivo), Anita Hinriksdottir (800m), Florencitan Marincu (dalj i troskok), Malaika Mlhambo (dalj), Dafne Schippers (više disciplina), Alessia Trost (vis), Noemi Zbaren (100m prepone), i Angelina Zhuk – Krasnova (motka).

Među kandidatima u muškoj konkurenciji su još: Karsten Varholm (više disciplina), Viljem Belosijan (110 prepone), Pjer Bose (800 m), Aleksandar Ivanov (20 km hodanje), Timofej Šali (400 m prepone), Dmitri Tarabin (koplje), Vereri Pronkin (kladivo), Evgenij Likhanov (više disciplina), Euzebio Kaseras (skok udalj) i dugoprugaš Ali Kaja.

Sudeći po komentarima na facebook stranici , preko koje će se vršiti glasanje, u muškoj konkurenciji prednost imaju Bekrić i Gemili.

Glasanje za sve ljubitelje atletike biće preko facebook stranice, počevši od 7.septembra.

Glasanje za predstavnike medije biće preko ovog linka.

Pobednik će biti proglašen kada se glasovi publike, medija, članova Evropske atletske federacije i Izvršnog odbora Evropske atletike budu zajedno prebrojali.