ORGANIZOVAN TRADICIONALNI 47. „BELI KROS” NA KOŠUTNJAKU

TERZIĆEVA I HASANOVIĆ JAČI OD KOŠAVE

photo226

Na 47. „Belom krosu”, koji je organizovan na stazi na Košutnjaku, mladi atletičari iz Novog Pazara, Amela Terzić i Muamer Hasanović osvojili su zlatne me…dalje u konkurenciji seniorki, odnosno seniora. Ni jak vetar, koji ovih dana duva u Beogradu, ni zaleđena staza nisu sprečili održavanje „Belog krosa”. Na ovogodišnjoj manifestaciji učestvovalo je oko 800 takmičara iz zemalja u regionu u više uzrasnih kategorija. Reprezentativka Srbije i prošlogodišnja pobednica „Belog krosa” u konkurenciji seniorki Amela Terzić, ponovo je uspela da prva prođe kroz cilj u trci, koja je zbog loših vremenskih uslova skraćena sa 3000 na 2000 metara. – Nije bilo toliko hladno, koliko mi je jak vetar otežao trku. Čak i kada sam se osećala najbolje, vetar me je u krivini zanosio. Trka je bila teška i zahtevna. U prvom krugu sam se sa Sonjom Stolić držala za ruke kako nas vetar ne bi odneo u krivinu. Iako smo jedna drugoj bile konkurencija, u tim trenucima smo sarađivale. Prezadovoljna sam plasmanom. Na ovom krosu trčim od malena i drago mi je što sam i ove godine učestvovala – rekla je Terzićeva.

Još jedna naša atletičarka osvojila je medalju na ovogodišnjem krosu. Reč je o Sonji Stolić iz Zrenjanina koja je trku završila kao drugoplasirana. Treće mesto u konkurenciji seniorki zauzela je Biljana Cvijanović sa rezultatom 6:43. Novi Pazar je imao još jednog pobednika na ovogodišnjem krosu. U konkurenciji seniora, u trci koja je skraćena sa 8000 na 5000 metara, zlatnu medalju po prvi put u karijeri osvojio mladi atletičar Muamer Hasanović. – Zahvaljujem se svim takmičarima koji su trčali sa mnom po ovom hladnom i vetrovitom vremenu. Ovo mi je 11. učešće na „Belom krosu” i višestruki sam juniorski prvak. Znači mi ova zlatna medalja u seniorskoj konkurenciji – izjavio je Hasanović.

Rezultati:
Seniorke, trka na 2000m: 1. Amela Terzić (6:34), 2. Sonja Stolić (6:37), 3. Biljana Cvijanović (6:43). Seniori, trka na 5000m: 1. Muamer Hasanović (15:34), 2. Darko Živanović (15:44), 3. Osman Junulović (15:49). Juniorke, trka na 2000m: 1. Ana Sekulić (7:22), 2. Dajana Petković (7:23), 3. Lidija Todorović (7:24). Juniori, trka na 3000m: 1. Uroš Kutlešić (9:31), 2. Miloš Mitrović (9:34), 3. Božidar Vujić (9:56)