SENIORKE ZVEZDE I SENIORI PARTIZANA OSVOJILI KUP BEOGRADA

BEKRIĆ 50,14 NA 400mpr

BURSAĆ ISPUNIO NORMU ZA JUNIORSKO SP NA 800m

photo252

Proteklog vikenda na atletskom stadionu Vojne akademije u Beogradu održan je Kup Beograda za seniore/ke u atletici. Prvo mesto u konkurenciji devojaka osvojila je ekipa Crvene zvezde(249,5 bodova), druge su bile predstavnice Ak “Novi Beograd” sa osvojenaih 145 bodva a treće mesto pripalo je atletičarkama Partizana sa 80 bodova. Kod muškaraca pobednici Kupa Beograda su atletičari Partizana (217 bodova) predvođeni najboljim srpskim atletičarom Emirom Bekrićem koji je drugog dana ubedljivo trijumfovao na 400m prepone sa za početak sezone odličnih 50,14sec. Drugo mesto pripalo je Crvenoj zvezdi sa osvojenih 198 bodova, dok je treća bila ekipa AK “Novi Beograd” sa osvojenih 92,5 bodova. Tatjana Jelača(CZ) je prvog dana ostvarila je pobedu u bacanju koplja sa za početak sezone odličnih 59,45m Nikola Bursać (PBG) ostvario je normu za svetsko juniorsko prvenstvo na 800m sa 1:49,98 sec što je bilo dovoljno za ubedljiv trijumf. Bilten sa takmičenja možete preuzeti ovde.

photo253

photo254