BEKRIĆ NAJVEĆA EVROPSKA ATLETSKA ZVEZDA U USPONU – MIRJANI STOJANOVIĆ PRIZNANJE ZA IZUZETAN TRENERSKI RAD

photo197

Veoma sam ponosan, uvek je čast predstavljati svoju zemlju. Imam veliku podršku navijača u Srbiji i, naravno tima sa kojim radim – rekao je srpski atletičar

NAGRADA koja je prethodnih godina Tediju Tamgou, Davidu Štorlu, Sandri Perković i drugim asovima bila odskočna daska ka svetkom ili olimpijskom tronu, ovoga puta je pripala Emiru Bekriću!

photo198

Srpski rekorder na 400 metara proglašen je u Talinu za zvezdu u usponu u 2013. od strane Evropske atletske federacije, pošto je pobedio u glasanju u kome je učestvovalo 163 novinara iz 54 zemlje, predstavnici EA i 16.000 fanova na društvenoj mreži “Fejsbuk”. Amela Terzić nije imala mnogo šanse kod dama, pošto je 17-godišnja Islanđanka Anita Hinriksdotir zasenila sve na Starom kontinentu. Ipak, Emir nije jedini srpski laureat, pošto je priznanje za izvanredan trenerski rad dobila gospodja Mirjana Stojanović. Bekrić je ove godine osvojio zlato na EP mlađih seniora u Tampereu i bronzu na planetarnom šampionatu u Moskvi, gde je predstavljao Evropu u finalu. Na gala večeri evropske atletike stajao je rame uz rame sa najboljim atletičarom kontinenta, Ukrajincem Bohdanom Bondarenkom (skok uvis), odnosno s najboljom atletičarkom Čehinjom Suzanom Hejnovom (400 m prepone). – Ponosan sam što sam imao priliku da predstavljam svoju zemlju na mnogim značajnim takmičenjima u 2013. Ova nagrada predstavlja podstrek za moj dalji rad – na tečnom engleskom se Bekrić zahvalio svima koji su glasali za njega, a onda je go – Ne opterećujem novim rekordima, želim samo da nastavim sa osvajanjem odličja za Srbiju.

LAUREATI U 2013.
Zvezda u usponu (m): Emir Bekrić (Srbija)
Zvezda u usponu (ž): Anita Hinriksdotir (Island)
Najbolji atletičar: Bohdan Bondarenko (Ukrajina)