BEKRIĆ ŠAMPION EVROPE ZA MLAĐE SENIORE

photo143

Emir Bekrić (AK Partizan) osvojio je zlatnu medalju u disciplini 400 metara prepone na Evropskom prvenstvu za mladje seniore u Tampereu u vremenu novog rekorda Srbije na 400m prepone od 48,76sekundi. Pulen g-đe Mirjane Stojanović istrčao je najbolju trku u svojoj karijeri onda kada je to bilo najpotrebnije i osvojio je prvu zlatnu medalju za Srbiju na PE u Finskoj. Drugi put u karijeri Bekrić je trčao brže od 49 sekundi i time se svrstao u sam krem svetskog atletskog sporta i najavio borbu za visok plasman na predstojećem SP u Moskvi. Drugo mesto u finalnoj trci zauzeo je Britanac Sebastijan Rodžer rezultatom 49,19 sekundi, dok je treći bio Rasmus Magi iz Estonije istim rezultatom kao drugoplasirani. “Malo je reći da sam prezadovoljan: tri trke u tri dana zaista nije mala stvar. Ovo je nešto najlepše što mi se desilo u životu. Što je najbitnije za mene, naučio sam kako da trčim sa najboljim trkačima sveta, i zaista mogu reći da je ovo za mene bila savršena trka”, rekao je Bekrić.

Dodao je da se nada da će njegov uspeh privući veliki broj dece da se bavi ovim sportom. “Nadam se da će ovo privući što više mališana da se bave atletikom, jer ovo je zaista veliki pomak za mene, ali i za našu kraljicu sportova, atletiku. Presrećan sam”, zaključio je Bekrić.