NAJAVA OTVORENOG PRVENSTVA ZA MLAĐE I STARIJE PIONIRE/KE

U organizaciji Atletskog saveza Beograda, a pod pokroviteljstvom Gradskog sekretarijata za sport i omladinu u maju će se održati pionirska prvenstva Beograda.  Oba takmičenja biće organizovana na atletskom stadionu  na Banjici, Bulevar Oslobođenja 54.

Otvoreno prvenstvo Beograda za starije pionire/ke 11. maja 2024. godine.

Otvoreno prvenstvo beograda za mlađe pionire/ke 12. maja 2024. godine.

NAJAVA 11. MEĐUNARODNOG ATLETSKOG MITINGA “MEMORIJAL PROF. ALEKSANDAR MARINKOVIĆ” ZA JUNIORE/KE

U organizaciji Atletskog saveza Beograda, a pod pokroviteljstvom Gradskog sekretarijata za sport i omladinu u subotu 08.06.2024. godine sa  preliminarnim početkom od 12 i 45 časova održaće se tradicionalna manifestacija 11. Međunarodni atletski miting “Memorijal prof. Aleksandar Marinković” za juniore i juniorke.

11. Međunarodni atletski miting “Memorijal prof. Aleksandar Marinković” održaće se na Atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici.

Pehare će dobiti učesnici sa najboljim ostvarenim rezultatom prema tablicama u kategoriji juniora i juniorki, a pobednici u svim disciplinama dobiće medalje i diplome.

Raspis za takmičenje možete pogledati ovde.

Prijava za srpske klubove vrši se preko sistema “OPEN TRACK”, dok za sportiste iz inostranstva preko excel tabele koju možete preuzeti ovde.

NAJAVA 19. TROFEJA BOGRADA ZA MLAĐE JUNIORE/KE

U organizaciji Atletskog saveza Beograda, a pod pokroviteljstvom Gradskog sekretarijata za sport i omladinu u sredu 15.05.2024. godine sa  početkom u 16 časova održaće se tradicionalna manifestacija 19. Trofej Beograda za mlađe juniore i mlađe juniorke.

Ovaj tradicionalni miting godinama stiče sve veću popularnost i međunarodnog je karaktera.

19. Trofej Beograda održaće se na Atletskom stadionu u Beogradu, pored Atletske dvorane, ulica Bulevar Oslobođenja 54.

Ono što treba izdvojiti je Memorijalna trka “Mirko Petrevski” u trci na 300m sa preponama za mlađe juniore. Pobednik memorijalne trke dobiće specijalni pehar.

Pehare će dobiti učesnici sa najboljim ostvarenim rezultatom prema tablicama u kategoriji mlađih juniora i mlađih juniorki, a pobednici u svim disciplinama dobiće medalje i diplome.

Raspis za takmičenje možete pogledati ovde.

NAJAVA PROLEĆNOG PRVENSTVA BEOGRADA U KROSU

U organizaciji Atletskog saveza Beograda, a pod pokroviteljstvom Gradskog sekretarijata za sport i omladinu 7. aprila održaće se Prolećno Prvenstvo Beograda u krosu. Takmičenje će biti organizovano u parku pored hale Aleksandar Nikolić. Raspis za takmičenje možete preuzeti ovde.

RASPISAN JAVNI KONKURS ZA PROGRAMSKE AKTIVNOSTI KLUBOVA

Na 18. sednici Upravnog odbora Atletskog saveza Beograda doneta je Odluka da se raspiše Konkurs za programske aktivnosti klubova članova Atletskog saveza Beograda, koji možete preuzeti ovde.  Aplikacioni obrazac za dobijanje sredstava na osnovu gore pomenutog Javnog konkursa možete preuzeti ovde, a obrazac Izveštaja o utrošenim sredstvima možete preuzeti ovde.

NAJAVA PRVENSTVA BEOGRADA U DVORANI ZA ATLETSKE ŠKOLE A, B, C

U organizaciji Atletskog saveza Beograda, a pod pokroviteljstvom Gradskog sekretarijata za sport i omladinu 9. marta održaće se Prvenstvo Beograda u dvorani za atletske škole A, B, C. Takmičenja će biti organizovano u Atletskoj dvorani na Banjici, Bulevar Oslobođenja 54. Raspis za takmičenje možete preuzeti ovde.