IVANA ŠPANOVIĆ BRONZANA NA SVETSKOM PRVENSTVU U POLJSKOJ

TREĆA SRPSKA MEDALJA NA SVETSKIM ŠAMPIONATIMA U DVORANI

photo233

Ivana Španović (AK “Vojvodina”) je osvojila bronzanu medalju na Svetskom dvoranskom prvenstvu u poljskom Sopotu skokom od 6,77 metara! Ivanina medalja je prva za Srbiju na dvoranskom SP od Topićeve bronze u skoku i vis iz 1997. godine! Srpkinja je na najbolji način krunisala fantastičnu formu od prošle sezone kada je bila treća i na svetskom prvenstvu u Moskvi. Najbolja srpska atletičarka uspehom u Poljskoj potvrdila je zrelost i konstantnost rezultata i u seniorskoj konkurenciji, čime je još jednom uspela da obraduje celu Srbiju! Španovićeva je medalju na Svetskom prvenstvu i novi istorijski rezultat za srpsku atletiku najavila na nedavno završenoj Balkanijadi gde je postavila novi lični i nacionalni rekord sa preskočenih 6,92 metara. Šampionka sveta postala je Francuskinja Elois Lesur sa preskočenih 6,85 metara, dok je srebrno odličje pripalo Britanki Katarini Džonson-Tompson koja je u finalu “letela” 6,81 metara. Pre Španovićeve poslednji atletičar koji je doneo odličje u Srbiju sa šampionata sveta u zatvorenom bio je Dragutin Topić 1997. godine. Treće mesto ove rođene Zrenjeninke je ujedno i prvo postolje na svetskoj smotri u dvorani u atletici za naše atletičare posle čak 17 godina. Poslednji koji je uspeo da se okiti odličjem bio je Dragutin Topić, koji je 1997. godine takođe osvojio bronzano odličje u skoku u vis, na SP u Parizu.Uz njih dvoje, samo još jedan srpski takmičar je uspeo da osvoji medalju na šampionatu sveta u dvorani, a u pitanju je Dragan Perić koji je u bacanju kugle 1995. godine isto osvojio bronzanu medalju.

photo234

Danas sam jednostavno vredela za bronzu. Hvala vam na svoj podršci – tvitnula je naša Ivana. – Prerećna sam zbog još jedne medalje osvojene na Svetskim prvenstvima, i znam da smo na dobrom putu da se sa sledećeg velikog takmičenja vratim sa još sjajnijim odličjem – rekla je naša rekorderka.

photo235

Svakako da za uspeh srpske atletike velike zasluge pripadaju i Ivaninom treneru Goranu Obradoviću. – Ovo je veliki uspeh za Ivanu i srpsku atletiku. Imala je problem sa doskokom u finalu, ali na sreću Ivana je toliko fizički spremna i jaka da je i pored toga osvojila bronzanu medalju – istakao je Obradović Ivana se iz Sopota vraća sa bronzanim odličjem, a na pitanje šta je sledeće, tandem Španović – Obradović je izjavio da je Svetsko prvenstvo u dvorani svakako bio glavni prioritet i cilj u ovoj godini. – Sledi mala pauza i pripreme za letnju sezonu. Potvrdili smo učešće na svim mitinzima Dijamantske lige, a očekuje nas i Evropsko prvenstvo u Cirihu, tako da je jedna vrlo duga sezona ispred nas i puno prilika za nove rekorde – poručio je naš bronzani tim iz Sopota.