LUKIĆ ANJA I ZDRAVKOVIĆ BOGDAN NAJBOLJI NA VIII MEĐUNARODNOM ATLETSKOM MITINGU “MEMORIJAL PROF. ALEKSANDAR MARINKOVIĆ”

U subotu, 06. maja, na atletskom stadionu Vojne akademije održan je VIII Međunarodni atletski miting za juniore/ke “Memorijal prof Aleksandar Marinković”. U ženskoj konkurenciji, najviše bodova prema IAAF tablicama osvojila je Lukić Anja (NBG) u disciplini 100m prepone (969 bodova), zatim slede Jakšić Milica (NBG) u disciplini 400m (942 boda), Kovač Anja (SOV) u disciplini 100m (923 boda), Roljić Aleksandra (BIH) u disciplini 400m (892 boda) i Vuletić Tamara (P45) u disciplini 100m (882 boda), dok je u muškoj konkurenciji najuspešniji bio Zdravković Bogdan (VLA) u disciplini bacanja kugle (1034 boda), zatim Nedeljković Veljko (CZB) u disciplini bacanja kugle (991 bod), Halili Jasmin (CZB) u disciplini skoka u vis (958 bodova), Jevremović Marko (P45) u disciplini 400m (907 bodova) i Gnip Aljoša (VNS) u disciplini 110m prepone (885 bodova). Najuspešnijim atletičarima i atletičarkama sponzor Atletskog saveza Beograda kompanija SPORT TIME uručila je robne nagrade. Ljubitelji kraljice sportova koji nisu bili u mogućnosti da prisustvuju VIII “Memorijalu prof. Aleksandar Marinković” mogli su uživo da prate Miting putem linka koji je bio istaknut na sajtu Atletskog saveza Beograda.

Rezultate VIII Međunarodnog atletskog mitinga “Memorijal prof. Aleksandar Marinković” možete pogledati ovde.