Najbolja atletičarka Balkana – Tatjana Jelača se na Tenerifima sprema za nove rekorde!

Tatjana Jelača(AK Crvena zvezda) je ove godine imala svoju najjuspešniju sezonu do sada, kada je novim nacionalnim rekordom osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu, i time zapisala nove stranice istorije kraljice sportova u Srbiji. Evropska vicešampionka odlučila je da se sa svojim timom i ove godine priprema na Tenerifima.2014-12-18-10.24.41-830x553

Ovde dolazimo već nekoliko godina unazad i zadovoljni smo uslovima, pa smo se zbog toga ponovo odlučili za isto mesto. Imamo sve što nam je potrebno za dobar rad. Ovo su bazične pripreme i radimo obimne treninge. Puno skokova, sprinta, bacanje medicinki, kugla, teretana. koplje za sada ne radimo ceo zalet, počeli smo lagano sa pola zaleta – kaže Jelača.

Na osnovu trenutnih rezultata i trener i Tatjana su zadovoljni, jer treninzi pokazuju da je dosta bolja u odnosu na prošlu godinu u ovo vreme.

– Rame za sad ne pravi problem tako da možemo sve da radimo. Plan je da se pojača teretana po dolasku u Srbiju kako bi na sledećim pripremama počeli da bacamo koplje sa celim zaletom. Ono sto je najvažnije jeste da ostanem zdrava i u tom slučaju možemo da se nadamo dobrim rezultatima u sledećoj sezoni. Verujem da će biti tako. Uz veliku podršku mog tima: AK Crvena Zvezda, Atletskog saveza Srbije, Ministarstva omladine i sporta, Olimpijskog komiteta i Čačanske banke, mnogo je lakše da se plan sprovede na najbolji mogući način – rekla je  Tatjana Jelača.