PAMTIĆU U 2013: EMIR BEKRIĆ

photo207

Ove godine proglašen je za zvezdu u usponu, Evropske atletske federacije i najboljeg atletičara Balkana. Pobedio je na 400 metara s preponama, na Mediteranskim igrama i Prvenstvu Evrope, za mlađe seniore. Najveći uspeh postigao je na Svetskom prvenstvu u Moskvi – kao jedini evropljanin plasirao se u finale i osvojio bronzanu medalju pretrčavši stazu za 48,05 sekundi. Evo po čemu će Bekrić da pamti ovu godinu:

DOGAĐAJ GODINE
Dve medalje osvojene za Srbiju na Svetskom prvenstvu u atletici ostaviće najveći trag u mom sećanju kada se bude govorilo o 2013. godini.
PROMAŠAJ GODINE
Pokušaj da se zavede red i mir na sportskim terenima. Nasilje i širenje mržnje definitivno nisu slika koju želimo da šaljemo svetu.
DOMAĆA LIČNOST GODINE
Ima ih dve: Novak Đoković i Ivana Španović. Ljudi uz njih mogu da na trenutak zaborave na sve i budu ponosni.
STRANA LIČNOST GODINE
Leonardo Dikaprio, čije me glumačko umeće uvek ostavi bez daha.
PESMA ILI ALBUM GODINE
Svetlana Ceca Veličković koja se ponovo uvukla u našu plej-listu.
POZORIŠNA PREDSTAVA GODINE
Drugi zabavniji deo predstave „Pevaj brate” sa Andrijom Miloševićem, Milanom Kalinićem i Milanom Vasićem.
KONCERT GODINE
„Iluzionisti”. Čaroliju koju su stvorili najbolji mađioničari na svetu, u Kombank areni, stavljam ispred svih koncerata na kojima sam bio.
FILM GODINE
„Noa” s Raselom Krouom u glavnoj ulozi.
KNJIGA GODINE
„Serviraj za pobedu” Novaka Đokovića. Otvorila nam je pogled na piramidu ishrane i dala dragocene savete za zdrav život.
TEHNIČKA NOVOTARIJA GODINE
„Samsung” telefoni su sve napredniji.
ŠTA ĆE OBELEŽITI 2014?
Svetsko prvenstvo u fudbalu. Devojke oprostite se od jačih polovina na neko vreme.

Preuzeto iz dnevnog lista “POLITIKA”