TAMARA SALAŠKI I MILAN RISTIĆ NAJBOLJI U 2016. GODINI

U petak, 02. decembra 2016 godine, u Svečanoj sali Skupštine Grada Beograda u organizaciji Atletskog saveza Beograda osmu godinu za redom proglašeni su najbolji klubovi, atletičari, treneri i sudije u prethodno završenoj takmičarskoj sezoni. Proslavu je otvorio nastup hora “Braća Baruh”.

Atletičari Crvene zvezde, Tamara Saaški i Milan Ristić proglašeni su za najbolje seniore u 2016. godini u izboru Atletskog saveza Beograda. Ovom prilikom, prisutnima je predstavljena publikacija “Beogradska atletika 2016”.

Priznanje za najuspešnijeg trenera “Prof. dr Dragan Petrović” ove godine otišlo je u ruke trenera Tamare Salaški, gospodina Miloša Salaškog. Ovo prestižno priznanje uručila je gospođa Vesna Habić, čerka prof. dr Dragana Petrovića.

Plakete za uspešnu sportsku saradnju dobili su: Umetnička livnica “Jeremić”, Jelena Stojanović (SPORT TIME), Slavko Gak (sekretar za sport i omladinu grada Beograda), Dragoljub Kočović (zamenik sekretara za sport i omladinu grada Beograda), Predrag Peruničić (državni sekretar Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije), Veselin Jevrosimović (predsednik ASS), Danica Karić (predsednik Karić fondacije), Darko Glavaš (direktor BEOKOM servisa), Vlada Krstivojević (predsednik SSAB), Crveni krst Beograda, Milan Ilić (Fizio Vračar – ordinacija za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju) i Vojna akademija u Beogradu.

U konkurenciji mlađih seniora i seniorki, laureati su Stevan Veselinović (AK Mladost Zemun) i Nikoleta Simić (AK Crvena zvezda), najbolji u konkurenciji starijih juniora i juniorki Marko Jevremović (AK Novi Beograd) i Milica Jakšić (AK Novi Beograd), u konkurenciji mlađih juniora i juniorki Jasmin Halili (AK Crvena zvezda) i Anja Lukić (AK Novi Beograd).

U konkurenciji starijih pionira i pionirki Uroš Ćirić (AK Partizan) i Marija Bukvić (AK Mladost Zemun), u konkurenciji mlađih pionira i pionirki Nemanja Dostanić (AK Mladost Zemun) i Tamara Pavlović (TAK Cerski junaci), dok su za atletske bisere proglašeni kod dečaka Sava Đorđević (AK Mladenovac), Balša Milić (Beogadski atletki klub), Jovan Šukalo (AK Crvena Zvezda), Marko Obradović (AK Crvena Zvezda),  Ilija Radojčić (AK Novi Beograd), Marko Mrđenović (AK Crvena Zvezda), Petar Kreović (AK Crvena zvezda), Vuk Vujović (AK Novi Beograd) i Mihailo Proročić (AK Surčin), a kod devojčica Nina Marinković (Beogadski atletki klub), Natalija Dragojević (Beogadski atletki klub), Jovana Đurović (Beogadski atletki klub), Robin Nikolić (Beogadski atletki klub), Lena Stokić (AK Crvena zvezda), Anja Spasojević (AK Crvena zvezda), Jovana Micić (AK Crvena zvezda) i Tijana Stojanović (AK Crvena zvezda).

Za najbolji klub u kategoriji pionira proglašen je AK Partizan. U kategoriji juniora za najbolji klub proglašen je AK Mladost Zemun, dok je u kategoriji seniora za najbolji klub proglašena AK Crvena zvezda. Za najbolje sudije u 2016. godini proglašeni su Ivana Jovanović i Dragan Stefanović.