dr DEJAN ŠUPUT NOVI PREDSEDNIK ATLETSKOG SAVEZA BEOGRADA

NIKOLA PENIĆ GENERALNI SEKRETAR I U TREĆEM MANDATU

Danas je u Svečanoj sali Gradskog centra za fizičku kulturu održana izborna Skupština Atletskog saveza Beograda na kojoj je dr Dejan Šuput dobio mandat da u naredne četiri godine obavlja funkciju predsednika Atletskog saveza Beograda, nakon što je Savez u prethodna dva mandata predvodio dr Jovan Šurbatović koji je u svom obraćanju naveo šta je u poslednjih osam godina učinjeno u ASB: “Savez je od strane  Sekretarijata za sport i omladinu prebačen iz B grupe u A grupu za finansiranje čime je višestruko  uvećan budžet saveza; osmišljena su i realizovana dva takmičenja koja su redovnom sistemu finansiranja Sekretarijata za sport ( Meorijal Aleksandar Marinkovic, Kros liga Beograda za trofej Franja Mihalic); Uličnu trku vratili smo u centar Beograda i tehnički unapredili njenu organizaciju; Izdali smo osam publikacija “Beogradska atletika”  za 2009;10;11;12;13;14;15;2016.godinu; Unapredili smo sistem takmičenja, vratili pojedinačna Prvenstava Beograda u svim kategorijma i ostali jedina atletska organizacija u Srbiji koja svojim članicama ne naplaćuje startninu na takmičenjima koja organizujemo; Organizovali smo veliki broj seminara za sudije i trenere, Sistemski smo (zahvaljujuci javnim kriterijumima) svake godine pomagali rad najuspešnijih beogradskih klubova i trenera, sa iznosom koji je bio jednak polovini godisšnjeg budžeta koji je savez dobijao od Sekretarijata za sport; Beograd je u poslednjih osam godina značajno napredovao po pitanju atletske infrastrukture, napravljena je prva atletska dvorana, Košutnjak i Vojna akademija dobili su nove atletske staze;  Emir Bekric je doneo beogradskoj atletici prvu medalju sa Svetskih prvenstava na otvorenom, dok su Asmir Kolašinac i Tatjana Jelača osvojili medalje na evropskim šampionatima kako na otvorenom, tako i u dvorani. Beogradska atletika je od 2009. godine osvojila ukupno 6 medalja na evropskim i svetskim prvenstvima za seniore, sto je istinski podvig; ASB je svih osam godina organizovao proglasenja najuspesnijih klubova, trenera i atleticara u svecanoj sali Skupštini Grada Beograda; Uveli smo priznanje “prof.dr Dragan Petrovic” za najuspešnijeg atletskog trenera u Beogradu čime smo sačuvali od zaborava jedno od najznačajnijih imena srpskog trenerskog posla.”

Gospodin Šuput predložen je od osamnaest beogradskih klubova (od dvadesetdva kluba ukupno) da u periodu od decembra 2016. godine, do kraja kalendarske 2020. obavlja funkciju predsednika ASB. Sednici izborne skupštine prisustvovalo je 33 delegata (od ukupno 37). Pored delegata skupštine ASB, sednici su prisustvovali Dane Korica ispred SSS, Slobodan Branković/generealni sekretar ASS i proslavljeni srpski atletičar Emir Bekrić.

Na predlog predsednika ASB dr Dejana Šuput članovi skupštine ASB jednoglasno su odlučili da funkciju generalnog sekretara ASB  u trećem mandatu obavlja Nikola Penić.Funkcije potpredsednika Atletskog saveza Beograda u naredne četiri godine obavljaće gospođa Aleksandra Gligić i Stevan Grujić.  Članovi UO ASB su: Dejan Kockar, Dragan Pavlović, Milorad Živanović, Ivana Goranović, Milan Ilić, Danica Karić, Dejan Ćasić, Slavica Milićević.
Članovi Nadzornog odbora su:dr Sever Miroslav, dr Marko Ćosić i Predrag Vasović.