MAJA ĆIRIĆ I STRAHINJA JOVANČEVIĆ NAJUSPEŠNIJI SENIORI U 2018. GODINI

U petak, 07. decembra 2018 godine, u Svečanoj sali Skupštine Grada Beograda u organizaciji Atletskog saveza Beograda desetu godinu za redom proglašeni su najbolji klubovi, atletičari i treneri u prethodno završenoj takmičarskoj sezoni.

Atletičarka Partizana 1945, Maja Ćirić i atletičar Crvene zvezde Strahinja Jovančević proglašeni su za najbolje seniore u 2018. godini u izboru Atletskog saveza Beograda. Ovom prilikom, prisutnima je predstavljena publikacija “Beogradska atletika 2018”.

Priznanje za najuspešnijeg trenera “Prof. dr Dragan Petrović” ove godine otišlo je u ruke trenera Strahinje Jovančevića, gospodina Milorada Jovančevića. Ovo prestižno priznanje uručila je gospođa Vesna Habić, čerka prof. dr Dragana Petrovića.

Plakete za uspešnu sportsku saradnju dobili su Dragan Tomašević (predsednik SSAB), Prof. Dr. Fadilj Eminović član gradskog veća zadužen za kulturu, Vojna akademija u Beogradu i Milan Ilić (Fizio Vračar – ordinacija za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju). Ovom prilikom uručena je plaketa Ivici Možeku, komesaru za takmičenja ASS za poseban doprinos razvoju atletskog sporta i 50 godina rada u atletici.

Po prvi put, ove godine Atletski savez Beograda dodelio je priznanja za postignute državne rekorde atletičarima Beogradskih klubova, a oni su sledeći: Nina Marinković (Beogradski atletski klub), Jovana Mićić (AK Crvena zvezda), Lena Stokić (AK Crvena zvezda), Mina Stanković (AK Partizan 1945), Barbara Stanković (AK Partizan 1945), Anja Lukić (AK Novi Begrad), Maja Ćirić (AK Partizan 1945), Nemanja Dostanić (AK Mladost Zemun), Pavle Nikolić (AK Novi Beograd) i Miloš Proročić (AK Surčin).

U konkurenciji mlađih seniora i seniorki, laureati su Aleksa Kijanović (AK Partizan 1945) i Nikoleta Simić (AK Crvena zvezda), najbolji u konkurenciji starijih juniora i juniorki Jasmin Halili (AK Crvena zvezda) i Anja Lukić (AK Novi Beograd), u konkurenciji mlađih juniora i juniorki Damir Klempić (Begradski atletski klub) i Tijana Japundžić (AK Partizan 1945).

U konkurenciji starijih pionira i pionirki Nemanja Dostanić (AK Mladost Zemun) i Barbara Stanković (AK Partizan 1945), u konkurenciji mlađih pionira i pionirki Bojan Novaković (AK Novi Beograd) i Jovana Mićić (AK Crvena zvezda), dok su za atletske bisere proglašeni kod dečaka Andrej Bačanin (AK Crvena zvezda), Jovan Jovanović (AK Crvena zvezda), Jovan Ćorović (AK Novi Beograd), Filip Babalj (AK Novi Beograd), Sava Stošić (AK Novi Beograd), Matej Stijelja (AK Novi Beograd), Strahinja Nedimović (AK Surčin), Luka Tomić (AK Mladost Zemun), ALeksandar Jovković (AK Novi Beograd), Aleksa Jagličić (AK Voždovac), Andrej Čugalj (AK Mladost Zemun) i Damjan Jelić (AK MLadost Zemun. U konkurenciji devojčica za atletske bisere proglašene su Katarina Đurđević (AK Crvena zvezda), Stela Ćuk (Beogradski atletski klub), Milica Erdeljanin (AK Partizan 1945), Irina Jović (AK Top Jump), Natalija Lazarević (AK Partizan), Ljiljana Aničić (AK Mladost Zemun), Una Veselinović (AK Crvena Zvezda), Sara Spajić (AK Crvena vezda), Lara Skulić (Beogradski atletski klub), Nađa Marinković (AK Mladost Zemun), Valentina Režak (AK Mladost Zemun) i Tara Pređa (AK Mladost Zemun).