TREĆI TRIJUMF AMELE TERZIĆ – MILOŠ MITROVIĆ NAJBOLJI KOD SENIORA

UL. TRKA

U nedelju je u fenomenalnom ambijentu na centralnim beogradskim ulicama, kod terazijske česme,  održana tradicionalna 64. Ulična trka oslobođenja grada Beograda. Posle svečanog otvaranja najstarije atletske manifestacije u Beogradu, kao i prethodnih godina, održana je trka osoba sa invaliditetom gde je učešće uzelo oko 40 takmičara, nakon koje je usledio i takmičarski deo gore pomenute manifestacije.

inv

U okviru trke na 2000m u kategiriji starijih juniora, održana je memorijalna trka “Živko Stevčević

MEMORIJAL

Ovogodišnji pobednik u konkurenciji seniora bio je Miloš Mitrović, član AK Mladost Užice, drugo mesto osvojio je Milan Mitrović, takođe član AK Mladost Užice, a treće Nikola Raičević, član AK Partizan, dok je u konkurenciji seniorki, kao i prethodne dve godine, trijumfovala Amela Terzić, članica AK Novi Pazar ispred Sonje Stolić, članice AK Leposavić, i Elvedine Zornić, članice AK Novi Pazar.

AMELA

Trci su prisustvovali promoter ovodišnje manifestacije Emir Bekrić, dr Dane Korica, doc. dr Vesna Repić-Ćujić, Edin Zuković, juniorski selektor ASS, dr Dejan Šuput i Aleksandra Gligić, potpredsednici ASB, generalni sekretar ASB, Nikola Penić, kao i porodica Stevčević. Nagrade najmlađim atletičarima delio je najbolji srpski trkač svih vremena, Emir Bekrić.

BEKRIĆ

Kao i prošle godine, nakon takmičarskog dela u okviru manifestacije, održana je trka zadovoljstva u kojoj je učestvovao veliki broj rekreativaca. U uspešnoj organizaciji 64. Ulične trke oslobođenja grada Beograda, pored Atletskog saveza Beograda učestvovali su: Sekretarijat za sport i omladinu grada Beograda, kompanija MOZZART, umetnička livnica “Jeremić” kao i kompanija SPORT TIME, koja je obezbedila robne nagrade.

Pobednici 63. Ulične trke oslobođenja grada Beograda u ostalim kategorijama su:

– starije juniorke: Ognjena Mihajlović, AK Smederevo
– stariji juniori: Elzan Bibić, AK Novi Pazar
– mlađe juniorke: Milica Golubović, AK Crvena zvezda
– mlađi juniori: Miloš Bilić, AK OAK Beograd
– starije pionirke: Mina Gajić, AK Crvena zvezda
– stariji pioniri: Amel Džakovac, AK Novi Pazar
– mlađe pionirke: Nikolina Milentijević, AŠK Tempo
– mlađi pioniri: Aleksa Ilić, Škola trčanja Lucija Kimani
– trka atletskih nada, devojčice: Anastasija Kašaš, AK Proleter Zrenjanin
– trka atletskih nada, dečaci: Vahid Gicić, AK Novi Pazar

Sve rezultate postignute na 64. Uličnoj trci oslobođenja grada Beograda možete pogledati ovde.