BRONZANA MEDALJA OLJE NIKOLIĆ NA EYOF-U

Prvog takmičarskog dana na XI Letnjem EYOF-u u Trabzonu osvojena je i prva medalja za Srbiju, i to u atletici. Naša reprezentativka Nikolić Olja osvojila je bronzanu medalju na 2000m sa preprekama. Olja je u konkurenciji 13 atletičarki trku završila na trećem mestu sa rezultatom 6:48,05, a brže od nje bile su samo Rumunka Logfin Dana Elena sa vremenom 6:40,93 koja je osvojila zlato i Schulz Johana Kristine iz Nemačke sa vremnom 6:46,49 koja je osvojila srebru medalju. Ovim rezultatom Olja je postavila svoj novi lični rekord.

nikolicolja

Od srpskih atletičara danas su pored Nikolić Olje stratovali Šarnjai Viktor na 100m – 11.45, Kaličanin Bojana na 400m – 57.16 i Raović Miloš na 400m – 49.53 , koji sa postignutim rezultatima nisu prošli u sledeći krug takmičenja.