Danas je u Red kafeu na stadionu “Crvene zvezde” odrzan svecani koktel u organizaciji Atletskog kluba “Crvena zvezda”.

IMG_2713Povod za ovo druzenje je godisnjica od zvanicnog osnivanja Kluba. Naime, 04.03.1945. osnovano je Sportsko drustvo “Crvena zvezda” i pri njemu atletska sekcija, a 14.09.1949. je datum zvanicnog osnivanja atletskog kluba. Ovom prilikom VD predsednika Kluba Miodrag Jaksic je urucio Vladanu Lukicu, predsedniku fudbalskog kluba dres sa potpisima najvecih zvezdinih atleticara, a Sandra Raickovic clanica atletskog kluba “Crvena zvezda” i finalista prvih Olimpijskih igara za mlade u disciplini troskok je predala svom klubu plaketu za doprinos razvoju i afirmaciji olimpizma Olimpijskog komiteta Srbije. Svojim prisustvom ovu svecanost su uvelicali predstavnici Ministarstva omladine i sporta, Sekretarijata za sport Grada Beograda, Atletskog saveza Srbije, Atletskog saveza Beograda Sportskog drustva “Crvena zvezda”, atletskih klubova i mnoge druge zvanice.