DARKO ŠAROVIĆ SA 10,46 ODSPRINTAO NA EP U 23

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Još jedan član atletskog kluba Crvena zvezda istakao se nastupom na Balkanskim igrama u Slivenu. Darko Šarović, član AK Crvena zvezda i učenik predsednika Stručnog saveta ASB Ljubiše Stevanovića, u svom nastupu u trci na 100 m van konkurencije postigao je izvanrednih 10,46 sek, sa dozvoljenim vetrom od 1,5 m/s, čime je ne samo ostvario rezultat dovoljan za Finale Evropskog prvenstva U 23, već i postigao 5. rezultat svih vremena u Srbiji. Ovaj izvanredni momak osim što postiže sjajne rezultate na stazi, redovan je student druge godine Medicinskog fakulteta u Beogradu sa prosečnom ocenom 10,0. čime dokazuje da škola i vrhunski rezultat mogu jedno sa drugim.
Njegov trener Ljubiša Stevanović želeo je da istakne: ,,U Slivenu me je prijatno iznenadio jedan telefonski poziv iz Srbije. Među prvima koji su čestitali je nekadašnji rekorder Srbije na 100 m Lazar Staničić (10,48), koji je i ovim gestom pokazao da je veliki šmeker i šampion. Staničić je i sam bio svedok našeg trenažnog procesa i davao nam je uvek podršku i ovim putem ja bih mu se zahvalio na čestitkama.”