IVANA I EMIR NAJBOLJI NA BALKANU

Vladari Balkana u 2013. godini i zvanično su srpski atletičari Ivana Španović(Vojvodina) i Emir Bekrić(Partizan).

photo192

U godini u kojoj je Svetsko prvenstvo u atletici bilo ujedno najznačajniji sportski događaj na planeti, čak 14 država našeg poluostrva najbolje su reprezentovali srpski asovi Ivana Španović i Emir Bekrić osvajanjem bronzanih medalja u Moskvi.

Drugo Gala veče Asocijacije balkanskih atletskih federacija biće održano 29. oktobra u Jerevanu, glavnom gradu Jermenije. Trofej Emiru i Ivani uručiće Robert Emijan, prvi čovek kraljice sportova ove države i evropski rekorder u skoku u dalj. Bekrić, koji će po saznanjima beogradskog sportskog dnevnika pobedio i u izboru za Evropsku zvezdu u usponu, je na Balkanskom šampionatu oborio rekord Srbije, a zatim je na SP bio jedini Evropljanin u finalu, što ga je bez premca kandidovalo za najboljeg na Balkanu u 2013. godini. Španovićeva je pobedila na Balkanijadi u Istanbulu, a zatim je stekla pravo nastupa na takmičenju u Francuskoj, gde je takođe bila najbolja. Ona je bila prva i na Balkanskom šampionatu u dvorani, ali ju je za krunu nominovala bronzana medalja na Svetskom šampionatu u Moskvi, prva za Srbiju svih vremena. U borbi za laskavo priznanje pretekla je i svetsku šampionku u bacanju diska, Hrvaticu Sandru Perković, jer ona nije učetvovala na šampionatu Balkana, što je preduslov za nagradu.