JUNIORSKI BALKANSKI ŠAMPIONAT – STOPAMA EMIRA BEKRIĆA

JBS1

Na upravo završenim BAI za juniore u turskom gradu Jedrene, jedinu zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji od beogradskih atletičara osvojio je Marko Milovanović (AK Novi Beograd) na 400 metara sa preponama, čime je potvrdio da kreće stopama svog starijeg kolege iz grupe, Emira Bekrića osvajača medalje na EP U23 u istoj disciplini. Sjajnim nastupima istakli su se: Avdulahi Eldin (OAK) koji je novim ličnim rekordom od 10,89 na 100m osvojio bronzanu medalju, kao i Kristina Vujanić (AK Novi Beograd) na 100m prepone. Kao članovi štafete zlatnim odličjem okitile su se Nada Bojić (AK Crvena zvezda) i Kristina Vujanić (AK Novi Beograd) u disciplini 4x400m, dok je bronzana odličje pripalo Nikolić Anđeli (Crvena zvezda) u disciplini 4x100m.