KOU I BUBKA POSETILI SRBIJU, BRANKOVIĆ POTPREDSEDNIK BALKANSKE FEDERACIJE

Najstariji banatski grad ove nedelje bio je u centru atletske pažnje. Naime, danas je u Vršcu održan najmasovniji Balkanski atletski kongres ikada. Uz veliku podršku Ministarstva za omladinu i sport i ministra Vanje Udovičića, Atletski savez Srbije je svoje mnogobrojne goste, ugostio u prelepom ambijentu Hotela „Vila Breg“. Osim dobre organizacije velikih takmičenja, ovoga puta smo se dobro pokazali i u organizaciji događaja. Dolazak na kongres uveličao je svojim prisustvom predsednik Svetske atletske federacije lord Sebastian Coe, kao i prvi potpredsednik Sergej Bubka. Događaju u Vršcu pridružio se i predsednik Evropske atletske federacije Svein Arne Hansen. Medju zvanicama bili su  i Gabriela Szabo , bivša olimpijska i svetska rekorderka, današnja Ministarka za sport u vladi Rumunije,  Robert Emian aktuelni evropski rekorder u skoku udalj , predsednik Jermenske federacije, kao i svi predsednici i generalni sekretari 15 balkanskih federacija.

Na Balkanskom kongresu koji je održan danas prepodne donete su odluke o novom predsedniku, dva potpredsednika, članovima odbora i usvojen je kalendar takmičenja za 2016.godinu.Medijima se prvo obratio  predsednik Atletskog saveza Srbije Veselin Jevrosimović, koji je svim prisutnima poželeo dobrodošlicu i zahvalio na tome što su se sve federacije odazvale pozivu. Dobromir Karamarinov je nakon uspešnog četvorogodišnjeg mandata reizabran i ponovo izglasan za predsednika Balkanske atletske federacije.

“Pre svega želim da pohvalim Atletski savez Srbije na sjajnoj organizaciji ovog kongresa. Prevazišli su sva naša očekivanja oko organizacije još jednom. Mislim da sam prethodne četiri godine uspešno bio u svojoj ulozi predsednika i očigledno dokazao da je to moje mesto još uvek. Pre četiri godine sam izabran za predsednika u Beogradu, a sada sam reizabran opet u Srbiji, to svakako nešto mora da znači”, rekao je predsednik ABAF-a. Za potpredsenika izabran je generalni sekretar Atletskog saveza Srbije, Slobodan Branković i generalni sekretar Turskog atletskog saveza Fahrettin Yildit. Osim izbora o rukovodstvu , odlučeno je da će Srbija sledeće godine biti domaćin dva velika takmičenja: Balkanskog prvenstva u krosu i Prvenstva Balkana za juniore/ke. Medijima se obratio i predsednik Svetske federacije lord Sebastian Coe, koji je istakao da smo sjajni domaćini.

“Nisam ni sumnjao u dobru organizaciju ovog kongresa, nakon onako sjajnog Evropskog prvenstva u krosu 2013.godine. Nadam se da će još uspešnija godina biti 2017-ta kada je planirano Evropsko dvoransko prvenstvo u Kombank areni”. Za kraj konferencije predsednik Atletskog saveza Srbije obelodanio je informaciju da će se naša zemlja posle Evropskog dvoranskog prvenstva , kandidovati za domaćina Svetskog prvenstva u dvorani  2020.godine. Nakon konferencije za medije gosti su otišli u obilazak  vinarije,  a uveče je organizovana svečana večera u hotelu na kojoj će prisustvovati i Vanja Udovičić, ministar omladine i sporta.