MILAN RISTIĆ BLIZU NACIONALNOG REKORDA

Milan Ristić, član AK Crvena zvezda istrčao je na takmičenju The Tiger Paw Invitational u Clemsonu 60 m prepone za 7,75 sekundi, čime je ispunio normu ASS za Evropsko prvenstvo u dvorani i približio se na samo 2 stotinke do državnog rekorda na 60 m prepone u sali.

Sumirajući utiske, Milan je rekao: ,,U finalu sam jako loše preskočio prvu preponu i to me je koštalo rekorda. Mnogo bolje sam trčao u kavalifikacijama, ali sam poslušao, ispostavilo se loš savet da ne forsiram posle poslednje prepone da bih se sačuvao za finale, tako da sam praktično prošetao do cilja. Kada sam na semaforu video rezultat od 7,76 sek, uhvatio sam se za glavu. Sad znam da mogu još bolje i jedva čekam sledeće takmičenje”.

Milanov trener u Srbiji, Ljubiša Stevanović kaže: ,,Milan mi je još prošle nedelje najavio da želi da nastupi na Evropskom prvenstvu u sali, koje se ove godine održava u Geteborgu te sam u tom smislu obavio razgovor sa saveznim selektorom Slobodanom Popovićem i Generalnim sekretarom Slobodanom Brankovićem koji su mi potvrdili da će Milan nastupiti na EP ukoliko ispuni normu, što je sada i učinio te ćemo ga videti i na ovom velikom takmičenju.