NAVA SEDMI U EVROPI

Poslednjeg dana 31. evropskog prvenstva u atletici, u prepunoj dvorani “Bersi”, beogradski atletičar Goran Nava je zauzeo sedmo mesto u finalu na 1500m, sa najboljim rezultatom sezone 3:42.37 min.

Pobedio je Španac Manuel Olmedo sa 3:41,03, drugo mesto osvojio je atletičar Turske Kemal Koyuncu sa 3:41,18, dok je trećeplasirani bio Poljak Bartosz Nowicki 3:41,48.

Loš start koštao je danas Gorana Navu boljeg plasmana a možda i medalje od koje ga je delilo 9 desetinki.

“Planirao sam da kao i u kvalifikacijama izađem na vodeću poziciju, međutim loše sam startovao i tokom cele trke pokušavao da sustižem takmičare. Tu sam izgubio dosta snage ali ne želim da se pravdam. Ljut sam na sebe i voleo bih da mogu ponovo da trčim finale. Danas sam naučio mnogo i uvideo da medalja nije tako daleka, istakao je Nava posle trke.