ODLIČNI KOLAŠINAC U NOVOM SADU 20,46 – IVANA ŠPANOVIĆ POSTAVILA NOVI DVORANSKI REKORD SRBIJE SA 6.65

photo066

Novi Sad je danas bio domaćin dvoranskog Prvenstva Srbije u atletici za seniore/ke. Pulen Nikole Tomasovića, bronzani sa prošlogodišnjeg Evropskog prvenstva u Helsinkiju Asmir Kolašinac (Partizan) došao je do trijumfa u bacanju kugle sa odličnim rezultatom od 20,46m. Ovim ostvarenjem Kolašinac je najavio dobar nastup na predstojećem EP u dvorani koje će se početkom marta meseca održati u Geteborgu.

photo065

Vredi pomenuti pobedu na 60m Jelene Subotić (Crvena zvezda) učenice Nevena Ranića koja je ostavraila rezultat 7.67sec, kao i trijumf Ivane Petković (Crvena zvezda) na 60m prepone sa rezultatom 8.79sec. Pobedu u skoku uvis kod muškaraca sa 2.15 ostvario je Miloš Todosijević (Crvena zvezda). Vrhunsku formu demonstrirala je Ivana Španović(VNS) postavivši novi nacionalni rekord u dvorani u skoku udalj doskočivši do 6,65. Ako je suditi po rezultatima koje su u Novom Sadu postizali najbolji srpski atletičari nema sumnje da će biti razloga za zadovoljstvo nakon predstojećeg dvoranskog Prvenstva Evrope u Geteborgu.