ODRŽAN LICENCNI SEMINAR ZA ATLETSKE SUDIJE

IMG_0347

Za vikend je u Media centru SD Crvena zvezda održan treći licencni seminar za atletske sudije u organizaciji Atletskog saveza Beograda i Sudijske organizacije Atletskog saveza Beograda.

IMG_0346

Generalni sekretar Atletskog saveza Beograda, Nikola Penić, otvorio je Seminar kome je prisustvovalo preko četrdeset novih polaznika. Nakon obraćanja generalnog sekretara, polaznicima su se predavanja održali sledeći predavači:

– Olga Acić, međunarodni sudija, koja je prisutne uvela u oblasti opštih pravila i organizacije takmičenja;

– Vladimir Savanović, iz oblasti hodanja;

– Dragan Stefanović, međunarodni sudija, iz oblasti discipline bacanja, trčanja na stazi i skokovima;

– Profestor Ljubinka Pavlov, iz oblasti trke van stadiona.

Značajna vest koja je obeležila treći Seminar za atletske sudije bilo je prisustvo Ozrena Karamate, inače IAAF-ovog stručnjaka i člana Međunarodne tehničke komisije (ITO). Ozren Karamata je nakon održanog seminara potpisao pristupnicu Sudijskoj organizaciji Atletskog saveza Beograda, što će zasigurno pozitivno uticati na kvalitet rada naše sudijske organizacije.