ODRŽANA 62. ULIČNA TRKA “OSLOBOĐENJA GRADA BEOGRADA”

TERZIĆEVA I BENE PRVI NA TERAZIJAMA

photo202

Amela je bila četvrta u ukupnom plasmanu. Emir Bekrić promoter trke.

Fenomenalna atletska „predstava” mogla je da se vidi sinoć u centru Beograda, tačnije na Terazijama. Održana je 62. po redu trka „Oslobođenja grada Beograda” i to u večernjem terminu. Pobednici trka u seniorskoj konkurenciji bili su Amela Terzić i Bene Bernabaš koji je pobedio i prošle godine. – Bila je fenomenalna atmosfera, mislila sam da će da bude teže za trčanje jer je u večernjem terminu, ali se ispostavilo potpuno suprotno. Presrećna sam zbog pobede i velike podrške koju sam imala – rekla je Terzićeva koja je inače bila četvrta u ukupnom plasmanu iza trojice muških takmičara.

photo203

Glavni promoter trke bio je Emir Bekrić, najbrži belac na svetu i osvajač bronzane medalje u Moskvi koji je i otvorio manifestaciju. – Čast mi je što sam ovde, ovo je veoma bitna stvar za Beograd i na pravi način promoviše „kraljicu sportova”. Želeo bih da čestitam svima koji su učestvovali i da im poručim da se bave atletikom – rekao je Bekrić.

Pored njega, manifestaciji su prisutvovale mnoge poznate ličnosti, a medalje i pehare najboljima uručivali su između ostalih predsednik Atletskog saveza Beograda Jovan Šurbatović, predsednik Atletskog saveza Srbije Veselin Jevrosimović, generalni sekretar ASS Slobodan Branković, otac Novaka Đokovića Srđan, Dane Korica i mnogi drugi. Sve je počelo trkom osoba sa invaliditetom, a posle njih su održane trke atletskih nada 2002. godište i mlađi (dečaci i devojčice), trka za starije i mlađe pionire i pionirke (1998, 1999. godište i 2000. i 2001. godište), trka Starijih i mlađih juniora (1994/1995. godište, 1996/1997. godište). Kao šlag na torti bila je poslednja trka, seniora i seniorki. Na celokupnom takmičenju je učestvovalo preko 350 takmičara, a organizacija je bila na vrhunskom nivou.

photo204

Predsednik ASB Jovica Šurbatović:
Biće novih Bekrića

Predsednik Atletskog saveza Beograda prezadovoljan je celom manifestacijom.
– Drago mi je zbog velikog broja mladih koji su trčali sinoć. Među ovim klincima sam video mnogo talentovanih i uveren sam da će biti novih Bekrića.