ODRŽANA DVORANSKA PRVENSTVA BEOGRADA ZA PIONIRE-KE I SENIORE-KE

Ovog vikenda održana su Prvenstva Beograda u sali, najpre u subotu za pionire, a zatim u nedelju za seniore. Kod pionira, ulogu favorita opravdao je Zdravko Bogićević najbolji pionir Beograda za 2011. godinu pobedom u obe sprinterske discipline, 60 m prepone sa 8,72sek i na 60 m sa 7,58 sekundi. Kod devojčica malo iznenađenje priredila je Iva Savić iz Mladosti Zemun, prošlogodišnji reprezentativac Beograda u kategoriji mlađih pionirki, pobedivši sve starije favorite u skoku u dalj rezultatom 5,07.

Kod seniora, ostvareno je dosta ličnih rekorda u sprinterskim disciplinama. Tako je prvak Beograda na 60 m postao Darko Šarović, AK Crvena zvezda koji je i u kvalifikacijama i u filnalu trčao 6,92 sek, dok je drugo mesto ostvario junior Crvene zvezde Nenad Jovanović sa izvanrednih 6,96 sekundi. Kod senorki, jedini rezultat ispod 8 sekundi ostvarila je Jelena Latinović član AK Crvena zvezda koja je u kvalifikacijama trčala 7,95, dok joj je za pobedu bilo dovoljno 8,01 sek.