ODRŽANA KONFERENCIJA ZA MEDIJE POVODOM ORGANIZACIJE JUBILARNE 60. ULIČNE TRKE GRADA BEOGRADA

MOZZART KLADIONICЕ UZ ASB

U nedelju 23.10.2011. godine održava se 60. ulična trka grada Beograda koja će početi tačno u podne, a start i cilj su ispred Terazijske česme. Tradicionalna trka se održava u čast dana oslobođenja glavnog grada.

U ime Atletskog saveza Srbije generalni sekretar Slobodan Branković je čestitao beogradskom savezu na dugoj tradiciji.

DSC02743

– Sa ovom trkom se počelo još pre davnih 60 godina i mnogo velikih šampiona je trčalo ulicama glavnog grada. Kada nešto traje toliko znači da vredi – istakao je Branković.
Generalni sekretar Sportskog saveza Srbije dr Dane Korica naglašava da tradiciju treba čuvati.
– Istorija ne počinje od nas i zato čestitam beogradskom savezu što trka traje 60 godina. Vraćena je na staru trasu, na Terazije. Sve gradske trke se održavaju u centru grada i logično je da bude na Terazijama gde je centar svih zbivanja – smatra Korica.
Savezni selektor ASS Dragiša Kuzmanović podseća da je nekada bila izborna za novogodišnju trku u Sao Paolu.
– Sutra će svi naši najbolji atletičari trčati i to je dobra prilika da stručni štab vidi dokle se stiglo sa pripremama. Ova godina je godina atletike zbog svih dobrih rezultata juniora i seniora. Izuzetno mi je drago što vidim Sonju i što se oporavila od povrede – istakao je Kuzmanović.
Atletičarka Sonja Stolić ističe da je srećna što je posle dve godine izašla iz pakla koji je proživljavala zbog povrede.
– Trčala sam već neke trke… Drago mi je što ću ponovo trčati uličnu trku Beograda i želim petu pobedu. Cilj koji sam sebi postavila za sledeću sezonu je ispunjenje olimpijske norme – rekla je Stolićeva.
I na ovoj trci će učestvovati osobe sa invaliditetom.
– Nastavljamo praksu posle „Beogradskog maratona“. Oko 50 osoba sa posebnim potrebama će učestvovati, a za njih je od izuzetnog značaja da se vreme prolepša – rekao je generalni sekretar Saveza za sport i rekreaciju osoba sa invaliditetom, Aca Vujičić.
Organizator trke je Atletski savez Beograda, a predsednik saveza Jovan Šurbatović se zahvalio sponzorima na velikoj pomoći.
– „Kolubara“, kladionice „Mozzart“ i umetnička livnica ’’Jeremić’’ su dale veliki doprinos da se ova trka održi. Pozivam sve naše sugrađane da izađu na ulice i isprate ovaj događaj – istakao je Šurbatović.
Sekretarijat za sport i omladinu je pokrovitelj trke, a pomoćnik u Sekretarijatu Nemanja Radović se nada da će se vreme poboljšati do nedelje.
– Ulična trka Beograda, 60. po redu zatvara sezonu i zaslužuje da sve prođe u najboljem redu – rekao je Radović.

Generalni sekretar ASB Nikola Penić istakao je da je kancelarija ASB preduzela sve potrebne korake kako bi 60. Ulična trka grada Beograda bila uspešno organizovana. Napomenuo je takođe, da je ovo druga godina zaredom kako se najstarija atletska manifestacija u gradu održava na centralnim gradskim ulicama, kao i da će se u godinama koje dolaze truditi da se beogradska ulična trka ne izmešta iz centra grada. Nikola Penić se zahvalio Mozzart kladionicama na finansijskoj pomoći za realizaciju Ulične trke grada Beograda.

NOVČANE NAGRADE
Samo seniorima
Prvoplasirani pobednici u muškoj i ženskoj kategoriji će dobiti po 20.000 dinara, drugoplasirani po 15.000 a za treće mesto se dobija po 10.000 dinara.

SATNICA I KATEGORIJE
Seniori na kraju
Program započinje trkom osoba sa invaliditetom tačno u podne, u 12.15 je trka atletskih nada za devojčice rođene 2000. i mlađe na stazi od 200 metara, a pet minuta kasnije za dečake. Starije pionirke (1996/97) i mlađe (1998/99) na cilj izlaze u 12.25 i trčaće stazu od jednog kilometara, deset minuta kasnije istu deonicu pretrčaće pioniri i mlađi pioniri. Sataza za juniorke (1992/93) i mlađe juniorke (1994/95) je duplo duža, i počeće u 12.50. U 13.05 će trčati juniori i mlađi juniori na istoj deonici. Seniori i seniorke će poslednji startovati u 13.20 časova, i trčaće 3.000 metara, što je tri kruga.