ODRŽANA SKUPŠTINA ATLETSKOG SAVEZA CENTRALNE SRBIJE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na sednici Skupštine Atletskog saveza Centralne Srbije, koja je održana u Čačku, usvojena je ostavka Zorana Petrovića a na njegovo mesto je izabran Ivan Pavlović iz Kragujevca. On je vlasnik i direktor preduzeća IP SPORT MEDIA, bio je direktor Prvenstva Balkana na stazi (2007) i krosu (2011), kao i vođa našeg tima na Svetskom juniorskom prvenstvu u Monktonu (2010). Njemu će u radu pomagati Upravni odbor, u kome su: Milan Vuković (Kragujevac), Saša Pantelić (Niš), Darko Savić (Smederevo), Dragan Urošević (Čačak), Biljana Planko (Šabac), Nusret Ćorić (Novi Pazar), jedno mesto rezervisano je za predstavnika trenerske organizacije ASCS a jedno mesto je trenutno upražnjeno. Istovremeno, funkciju generalnog sekretara obavljaće Goran Begović iz Kruševca, dok će se u Nadzornom odboru nalaziti predsedavajući Staniša Aksić (Bor), te članovi Dragan Dukanac (Čačak) i Miloš Simović (Kraljevo).

Članovi Skupštine su usvojili i Statut, koji je usklađen sa novim Zakonom o sportu, čime su, uz ispunjenje ostalih obaveza, stekli uslovi da se u predviđenom roku izvrši preregistracija saveza.