PRED BEOGRADSKI INTERNACIONALNI ATLETSKI MITING – OLIVERA NAJSJAJNIJA ZVEZDA

Na atletskom stadionu Vojne akademije, 25. maja biće održan Beogradski internacionalni atletski miting. Nekada Dan mladosti, sada postaje Dan kraljice sportova u našem glavnom gradu.

Pravo učešća imaju takmičari rođeni do 1995. godine a prva zvezda ovog međunarodnog takmičenja biće naša najbolja atletičarka, Olivera Jevtić, koja bi trebalo da nastupi u trci na 5.000 metara. Tehnički organizator je Atletski savez Beograda.

OliveraJevtic

Discipline, muškarci: 100m, 400m, 800m, 5000m, skok u dalj, bacanje kugle. Žene: 100m, 100m prepone, 400m, 800m, 5000m, troskok, bacanje diska.

Predviđene su novčane nagrade za 10 najvrednijih rezultata po IAAF tablicama. Najbolje ostvarenje „teško“ je 1000 evra… Poslednji rok za prijavu je 20. maj.

– Atletski savez Beograda je dobio podršku Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, zahvaljujuci kome je obezbeđen nagradni fond za ovogodisnji miting. Očekujem dolazak najkvalitetnijih srpskih takmičara, koje bi trebalo da predvodi najbolja srpska dugoprugašica svih vremena, Olivera Jevtić – kaže Nikola Penić, generalni sekretar ASB.

Pored domaćih atletičara, očekuje se i učešće kvalitetnih takmičara iz zemalja regiona. – Kvalitativan nivo Mitinga biće u skladu sa trenutnim rezultatskim nivoom na kome se nalazi srpska kraljica sportova. Atletski savez Beograda preduzima sve potrebne korake kako bi tehnička organizacija pomenutog događaja protekla u najboljem redu – ističe Penić.

Tekst je preuzet iz Dnevnog lista Sport.