PROGLAŠENI NAJBOLJI U 2012. GODINI

GODINA EMIRA BEKRIĆA I ASMIRA KOLAŠINCA

photo036

Atletski savez Beograda četvrtu godinu za redom u prepunoj svečanoj sali Skupštine grada Beograda dodelio je priznanja najuspešnijima u 2012. godoni. Tom prilikom prisutnima je podeljena publikacija pod nazivom “Beogradska atletika 2012” u kojoj se nalaze svi statistički podatci o beogradskoj atletici u protekloj takmičarskoj 2012. godini.

Najbolji senior u Beogradu je finalista OI u Londonu i osvajač bronzane medalje sa EP u Helsinkiju Asmir Kolašinac (Partizan), dok je najbolja beogradska atletičarka u seniorskoj konkurenciji Tatjana Jelača (Crvena zvezda) koja je ove godine postavila novi nacionalni rekord u bacanu koplja i plasirala se u finale EP u Helsinkiju.

photo037

Posebno emotivan trenutak bio je dodela priznanja najuspešnijem mlađem senioru Beograda Emiru Bekriću (Partizan) koga su prisutni stojeći nagradili gromoglasnim aplauzom. Bekrićev trener i tvorac velikog broja sjajnih atletičara i atletičarki g-đa Mirjana Stojanović po drugi put dobila je prestižnu nagradu “prof.dr Dragan Petrović” za najuspešnijeg trenera Beograda.

Najbolji seniorski klub u Beogradu je Crvena Zvezda, dok su kod juniora kao i godinama unazad neprikosnoveni predstavnici AK “Novi Beograd” a kod pionira najuspešniji je bio AK “Mladost” iz Zemuna.

photo038

Najbolji u 2012. godini su:

Senior – Asmir Kolašinac PBG Trener – Nikola Tomasović
Seniorka – Tatjana Jelača CZB