PROMOCIJA DELA PROFESORA ĐORĐA STEFANOVIĆA – TROKNjIGA O SPORTU

Dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja i istaknuti sportski radnik

Promocija jedinstvene troknjige u sferi sporta „Filozofija, nauka, teorija i praksa sporta“ održana je sinoć u svečanoj sali Rektorata Univerziteta u Beogradu. Autor ovog izuzetnog i svestranog naučnog dela je profesor doktor Đorđe Stefanović, dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Beogradu rođen 19. oktobra 1950. u Beogradu. 08.10.1980. postaje najmlađi doktor nauka iz oblasti fizičke kulture u Jugoslaviji.

Od 1988. je vanredni profesor, a redovni profesor od 1993. (najmlađi redovni profesor iz oblasti fizičke kulture u Jugoslaviji). Danas je nastavnik na predmetima: Teorija i metodika atletike, Teorija sporta i Teorija i tehnologija kondicije.

Profesionalnu delatnost ostvaruje trenutno kroz rad na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu (aktuelni dekan u periodu 2011-2014), a ranije na Sportskoj akademiji u Beogradu, Policijskoj akademiji u Beogradu, Međunarodnom fakultetu za sport u Beogradu, u Fudbalskom savezu Jugoslavije (član stručnog štaba 1988-1995), u Fudbalskom savezu Beograda (rukovodilac i predavač u Centru za školovanje fudbalskih trenera Beograda – pri FSJ), u Atletskom savezu Jugoslavije (predsednik trenerske organizacije).

Bio je direktor Prvog Beogradskog triatlona, član Komisije recenzenata za akreditaciju visokoškolskih ustanova Republike Srbije (prema bolonjskoj konvenciji – član komisije recenzenata je istaknuti profesor – naučni radnik, iz redova međunarodno priznatih domaćih i inostranih univerzitetskih nastavnika), predavač na svetskim, evropskim, olimpijskim i drugim naučnim kongresima u svetu.

Sportsko – trenerska karijera
Aktivno se bavio sportskom gimnastikom, fudbalom, košarkom, atletikom (juniorski i seniorski rekorder i reprenzetativac Jugoslavije u trčanju na 400 m prepone, 400 m i 4h400 m), biciklizmom i triatlonom.