PRVI OPERATIVAC ASB ZADOVOLjAN URAĐENIM I NAJAVLjUJE NOVE PROJEKTE

– DVE STAZE PRIORITET –

Atletski savez Beograda ne raspolaže prevelikim budžetom, pa i ne mašta o megalomanskim projektima. Međutim, agilno rukovodstvo, kao i prvi operativac, Nikola Penić, zadovoljno je dosadašnjim učinkom. I najavljuju se novi projekti.

NikolaPenic

– Prioritet nam je postavka dve atletske staze, u Novom Beogradu i na Košutnjaku. Radimo na tome da sve bude gotovo do kraja godine. Očekujemo da će to predstavljati dodatni stimulans za rad i pozivnica za još masovnijim uplivom dece – smatra Nikola Penić. Korak po korak…

U ASS je prošle godine najavljena izgradnja atletske dvorane, što bi i te kako bilo od koristi našoj kraljici sportova.

– Tu akciju vodi ASS a mi u potpunosti podržavamo izgradnju preko potrebnog objekta. Očekujemo da će uskoro da se udari kamen-temeljac, kao što su čelnici ASS i najavili prošle godine, na Skupštini.

Kada se sve stavi na papir, ASB ima čime da se pohvali.

– Uspeli smo da atletiku uvrstimo u Prvu A grupu za finansiranje od Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, čime smo uvećali godišnji budžet za 25%. Takođe, za 100% smo povećali iznos koji isplaćujemo najuspešnijim beogradskim klubovima na godišnjem nivou. Preciznije budžet namenjen klubovima je sa 600.000,00 dinara dostigao iznos od 1.200.000,00 dinara na godišnjem nivou. Direktno finansiramo najbolje trenere za rad sa mlađim kategorijama iz beogradskih klubova i za njihovo finansiranje odvajamo 20 posto ukupnog godišnjeg budžeta Saveza.

Takmičenje je osnova svakog sporta a ASB je aktivan i na tom polju.

– Vratili smo Uličnu trku grada Beograda na centralne gradske ulice, čime smo je spasili od tendencije, u poslednjih pet godina, da postane kros trka. Osmislili smo i realizovali Trofej gradova, “Memorijal Aleksandar Marinković”. Dve godine za redom uspešno smo organizovali Kros RTS-a, u Beogradu. Omogućili smo organizaciju kompletnog programa takmičenja ASB na novom atletskom stadionu Vojne akademije u Beogradu, čime smo tehničku organizaciju podigli na viši nivo.

U ASB su ponosni i na činjenicu da svakog decembra izdaju publikaciju “Beogradska atletika”, u kojoj se nalaze svi statistički podaci, kao i na činjenicu da se dve godine unazad proglašenje najboljih klubova i pojedinaca organizuje u svečanoj sali Skupštine grada Beograda.

– Smatramo da ovim stvarima podižemo nivo atletike u glavnom gradu, čemu doprinosi i dnevno ažuriranje modernog sajta ASB – jasan je Penić.

Prvi put u istoriji ASB ima generalnog sponzora, Kolubaru iz Lazarevca.

– Rad Saveza pomaže i čitav pul sponzora, poput Milenium grupe, Saobraćajno-turističkog preduzeća BanBus, Umetničke livnice Braća Jeremić, S&L Watches, kao i medijski sponzori DSL Sport, RTS, SOS kanal – nabraja Penić.

Tekst je preuzet iz DNEVNOG LISTA SPORT.