ZVEZDINIM ATLETIČARIMA TRI ZLATNE I JEDNA SREBRNA MEDALJA PRVOG DANA SENIORSKOG BALKANSKOG ŠAMPIONATA U ATLETICI

Prvog dana Balkanskog šampionata u atletici, beogradski atletičari osvojili su 4 medalje, od toga tri zlatne i jednu srebrnu. U bugarskom gradu Slivenu atletiku je pratio sam vrh Bugarske vlade. Takmičenje su svečano otvorili Predsednik Vlade Republike Bugarske Boyko Borisov, Ministar policije i bivši atletičar Cveta Cvetanov i Predsednica Olimpijskog komiteta Bugarske, aktuelna svetska rekorderka u sokoku uvis Stefka Kostadinova.

Najveću radost i najsjajnija za beogradsku atletiku doneli su:

asmirsliven

Asmir Kolašinac (AK Crvena zvezda) u bacanju kugle rezultatom 19.93m

„Zadovoljan sam pobedom i osvojenim zlatom, ali rezultatski je moglo bolje. Predstoji mi kratka pauza, posle čega slede pripreme za svetsko prvenstvo u Daeguu“ istakao je Kolašinac.

Zlatnu medalju na 400m prepone osvojio je sjajni Emir Bekrić (AK Crvena Zvezda), čime je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi pred Evropsko prvenstvo za ml.seniore. Emir je ostvario izuzetno vredan rezultat na 400m prepone 50.08 sekundi –

bekricsli

„Presrećan sam, trčao sam bez konkurencije i sa dosta jakim vetrom, tako da je sa dobrom konkurencijom dostižno i tih 28 stotinki koliko mi nedostaje za odlazak na Svetsko prvenstvo i Olimpijske Igre“ kazao je Bekrić.

Veliko iznenađenje priredio je atletičar Crvene zvezde Predrag Ranđelović u trci na 800m. Iako je imao znatno slabiji rezultat od prijavljenih takmičara Predrag je uspeo da osvoji zlatnu medalju sa novim ličnim rezultatom 1:49.15 –
„Stvarno nisam očekivao pobedu. Trčao sam sve vreme na začelju, imali smo dobar prolaz na 400m, tako da sam pratio ritam, a pobede se domogao u samom finišu“ rekao je Ranđelović, kojeg sutra očekuje trka na 1500m.

Srebrnu medalju za beogradsku atletiku osvojila je Jelena Radinović Vasić sa rezultatom 4.00m u skoku motkom –

vasic

„ Uvidela sam da mogu mnogo bolje od 4m, međutim više od ovoga ne mogu skočiti bez adekvatnih rekvizita odnosno motki. Tako da sam zadovoljna medaljom, ali ipak ostaje žal za propuštenom šansom da skočim mnogo bolji rezultat, pa i normu za velika takmičenja“ rekla je Jelena.
Od ostalih beogradskih atletičara prvog dana Balkanskog prvenstva za seniore nastupili su:
Strahinja Jovančević(Crvrna zvezda) bio je šesti u skoku u dalj, preskočivši 6.81m.
Sandra Raičković(Crvena zvezda) imala je sve neispravne skokove u troskoku.
Na 1500m Milena Stoicev(AK Novi Beograd) zauzela je 6.mesto rezultatom 4:51.35.
Miloš Todosijević(Crvena zvezda) preskočio je 210cm u skoku u vis i osvojio 5.mesto.
Štafeta 4x100m u sastavu Pešić, Terek, Sirmić, Subotić zauzela je 4.mesto sa rezultatom 46.61, dok su seniori trčali u sastavu Šarović, Ristić, Avdulahi, Savić i sa rezultatom 41.58 osvojili 6.mesto.