Danas, 17. jula, oko 13 časova napustio nas je u 61. godini života atletsi radnik, trener i predsednik Ratomir Maksimović Maksa.

Maksa je u subotu doživeo moždani udar nakon čega se sam odvezao u bolnicu gde je doživeo još jedan. Bio je na aparatima sve do danas kada su lekari oko 13 časova ustanovili smrt.

Bio je predsednik Atletskog saveza Kosova i Metohije i predsednik atletsog kluba Leposavić u kome je obavljao i posao trenera.

Maksimović Ratomir predsednik ASKiM i Sabastian Coe predsednik IAAF (Svetske atletske federacije)

Posted by Atletski savez Kosova i Metohije on Недеља, 28. фебруар 2016.

Jedan od najvećih trenerskih uspeha bilo mu je učešće na svetskom prvenstvu za mlađe juniore u Kolumbiji 2015. godine kada je njegov pulen Nikola Mićović trčao 2000m stipl.

Jedan od istaknutjih dugoprugaša koje je trenirao je i Miloš Krstić.

Poslednjih godina bavio se dosta i paraolimpicima. Prošle godine je na prvenstvu Evrope njegov pulen Ivan Cvetković osvojio bronzanu medalju na 400m.

Posted by Atletski savez Kosova i Metohije on Понедељак, 20. август 2018.

Pre Bombardovanja 1999. bio je predsednik AK Kosovo Polje.

Poslednje atletsko takmičenje Maksi je bilo III kolo kvalifikacija za Kup Srbije u Novom Pazaru, gde je i načinjena ova fotografija.

Tačno vreme sahrane biće naknadno objavljeno.