MARIJA VUČENOVIĆ I MARKO MILOVANOVIĆ POBEDNICI TROFEJA BEOGRADA 2010.

17.5.10

U nedelju 16. maja 2010. godine, održan je V međunarodni atletski miting za mlađe juniore “TROFEJ BEOGRADA 2010”, u organizaciji Atletskog saveza Beograda i pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda. Na atletskim borilištima sportskog kompleksa Vojne akademije u Beogradu, nastupio je rekordan broj atletičara i atletičarki iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije, ukupno 210 takmičara-ki. Po izuzetno hladnom vremenu, ostvareni su zapaženi rezultati, među kojima se izdvajaju oboreni rekordi takmičenja, Marije Stambolić (OAK Beograd) na 1000m – 2:57.10, Marije Vučenović (AK Srem), kugla – 12.54m, Marka Milovanovića (AK Novi Beograd) na 110m prepone – 14.56, Miloša Paunovića (AK Ub) na 1000m – 2:38.23 i Ognjena Kasalice (AK Tara), koplje – 57.33m.

17.5.10-2

Po izboru Stručne komisije za najboljeg atletičara i atletičarku na TROFEJU BEOGRADA 2010, proglašeni su MARIJA VUČENOVIĆ (AK Srem) i MARKO MILOVANOVIĆ (AK Novi Beograd). Specijalan trofej “Mirko Petrevski” za pobedu u memorijalnoj trci na 400m prepone, osvojio je Marko Milovanović (AK Novi Beograd). Promoter TROFEJA BEOGRAD 2010 bio je naš proslavljeni atletičar i Generalni sekretar Sportskog saveza Srbije dr Dane Korica. Nagrade najuspešnijim atletičarima delili su Predsednik Atletskog saveza Beograda Jovan Šurbatović, Generalni sekretar Atletskog saveza Beograda Nikola Penić, Pomoćnik gradskog sekretara za sport i omladinu Nemanja Radović, Potpredsednik Atletskog saveza Beograda Slobodan Popović, Predsednik Milenium grup Miloš Mitrović i Potpredsednik Atletskog kluba Crvena zvezda Miodrag Jakšić.