PROGLAŠENJE NAJBOLJIH KLUBOVA, TRENERA, ATLETIČARA I SUDIJA U 2009. GODINI

nagrade1

U Svečanoj sali Skupštine grada Beograda, Atletski savez Beograda je u velelepnoj atmosferi proglasio najbolje beogradske klubove, atletičare i njihove trenere, kao i najboljeg sudiju u 2009. godini. Sve prisutne pozdravio je Predsednik ASB Jovan Šurbatović a gosti su mogli da uživaju u 12 minutnom filmu u kojem su prikazana najveća dostignuća atletičara beogradskih klubova.

Na svečanosti su prisustvovali mnogobrojne značajne ličnosti beogradskog i srpskog sporta kao što su: Aca Kovačević, Sekretar za sport i omladinu grada Beograda, Vojislav Tabački, pomoćnik ministra za omladinu i sport Republike Srbije, Goran Kreclović, član gradskog veća, Dane Korica, Generalni sekretar SSS, Veselin Jevrosimović, Predsednik ASS, Slobodan Branković, Generalni sekretar ASS, bivši istaknuti srpski atletičari Franjo Mihalić, Miloš Srejović, Dragan Životić, kao i mnogobrojni atletski radnici i gosti.

Tom prilikom podeljena je i publikacija pod nazivom “Beogradska atletika 2009”, u kojoj se nalaze svi značajni statistički podaci koje se odnose na rezultate beogradskih klubova i atletičara u takmičarskoj 2009.

“Beograd je jedini grad u ovom delu Evrope koji nema atletski stadion, ni dvoranu. Učinićemo sve što je u našoj moći da atletičarima u narednim godinama obezbedimo adekvatne uslove za trening. Prvi cij nam je izgradnja atletskog stadiona”, naveo je Jovan Šurbatović, Predsednik ASB.

Predsednik ASB je poručio da su uspesi poput zlatne medalje Tatjane Jelače u bacanju koplja i srebrne Mile Andrić na 400 metara s preponama na juniorskom prvenstvu Evrope u Novom Sadu pravi podsticaj za još veće ulaganju u atletiku.

Najuspešniji seniorski klub je AK Crvena Zvezda, u kategoriji juniora titulu najboljeg poneo je AK Novi Beograd, dok je najuspešniji pionirski klub AK Mladost Zemun.

Specijalno priznanje pripalo je AK Partizan kao klubu sa najvećim brojem osvojenih medalja na međunarodnoj sceni.

Priznanja za najuspešnije atletičare u 2009. godini u izboru ASB uručio je Predsednik Jovan Šurbatović, po kategorijama sledećim atletičarima:

Senior: Goran Nava, AK Partizan
Seniorka: Jelena Jotanović, AK Partizan
Mlađe seniorke: Marina Vojinović, AK Crvena zvezda
Mlađi seniori: Miloš Savić, AK Crvena zvezda
Starije juniorke: Tatjana Jelača, AK Partizan, Mila Andrić, AK Novi Beograd
Stariji juniori: Emir Bekrić, AK Novi Beograd
Mlađe juniorke: Ivana Petković, AK Mladost Zemun, Marija Stambolić, OAK Beogard
Mlađi juniori: Eldin Abdulahu, OAK Beograd , Nemanja Božić, AK Novi Beograd
Starije pionirke: Kristina Vujanić, AK Mladost
Stariji pioniri: Marko Milovanović, AK Novi Beograd
Mlađe pionirke: Nikolina Simić, AK Crvena zvezda